Forums

Post has published by Arturius
  • Participant

Lukas z Carlin

Moja teoria odnośnie zera, zakładając, że te ciągi cyfr to słowa jest podobna. Być może wszystkie zamknięte oczy są ciężkie do „wymrugania” właśnie przez poczucie zagrożenia.

Druga hipoteza brzmi – skoro 1 to Tibia, zakładamy, że 0 to coś przed Tibią? Wtedy 0 oznacza np. jednego  z bogów, albo zbiorczo bogów, którzy stworzyli Tibię. Wiąże się to z odpowiedzią Zmarszczonego Bonelorda, którą przywoływałem w poprzednich postach.

Osobiście skłaniam się do drugiej tezy. Jeżeli Bonelordy archiwizują historię świata to 0 oznaczające Umana musi się w nich znaleźć.

Jimmy

Dobra robota, i ciekawe spostrzeżenia. Możemy założyć, że część pojedynczych cyfr mogą odpowiadać the, a, an etc. Ale jest to założenie robocze, nie przybliżające nas absolutnie nigdzie.

Wydaje mi się, dobrym kierunkiem jest dokładne zgłębienie lore związanego z bonelordami i minotaurami. Jak znajdę trochę czasu wezmę na spytki tibijskich nekromantów, licząc, że mają oni związki z tymi potworami. Istotne mogą się okazać postaci Urgith’a – mistrza nieumarłych oraz wydarzenia związane z corpse war opisanym w tibijskim Genesis.

Od mojego ostatniego posta udało mi się przejrzeć także fanpage Tibii (tak tak Fejsbukowy), który zawiera post w którym poszukiwacz spotyka bonelorda w bibliotece Jakundaf. Jedna z książek, które są tam „zdjęte z półki” to opis Gharonk – języka, w którym poszczególne słowa zapiswyane są cyframi, ale także miasta.

Teraz czas przekopać Librariana. Pytanie do adminów – czy zawiera on książki z obszaru biblioteki Zathroth’a?

• A password will be emailed to you.