Forums

Post has published by Mogh
  • Keymaster

Cześć,

Zasadniczo nie zauważyliśmy żadnych zmian. Próbowaliśmy używać większej ilości słów u NPCów. Bez rezultatu. Od listopada niewiele się zmieniło. Mogę jedynie napisać własne przemyślenia –  Skoro NPCe nie reagują na podstawowe słowa to albo potrzebujemy użyć wobec NPC jakiegoś nietrywialnego, wcześniej nie znanego słowa aby popchnąć misję dalej (mało prawdopodobne). Albo musimy wejść w jakąś interakcję z otoczeniem w grze (dla mnie bardziej prawdopodobne).

W opisie aczka czytamy:

” that’s something those dwarves would love to know, but you’re not quite sure how to reproduce it.”

Co jest trochę dziwne bo aby zreprodukować ten “ukryty” przejazd wagonikiem wystarczy użyć go ponownie. Powyższe zdanie wskazuje, że powinniśmy powiedzieć krasnoludom o swoim znalezisku ale najpierw należy ustalić co tak naprawdę się wydarzyło. Niestety istnieje ryzyko, że jest tu nadal jakiś bug. Jeśli miałbym szukać rozwiązania tej zagadki to na pewno szukałbym jej w pokoju z plątaniną torów. Tutaj został odkryty achievment i tutaj na logikę powinno nastąpić “zreprodukowanie” tego ukrytego przejazdu do Kazordoon.

Mam pewną teorię. Przed odkryciem achievmentu wjazd do tunelu który obecnie prowadzi do Kazordoon prowadził do wyjścia z Fenrock (miejsce z Carrion Wormami). Pojawiał się wtedy napis w kolorze pomarańczowym i mówił on, że nie tego szukaliśmy. Co ciekawe po odpowiednim ułożeniu torów i skorzystania z wjazdu na wschodzie zobaczymy coś takiego:

Może to wskazywać, że coś tu jeszcze powinniśmy zrobić. Czegoś nadal szukamy… Skoro wcześniej jeden z wjazdów prowadził do wyjścia na Fenrock, a teraz prowadzi do Kazo to ten drugi wjazd na wschodzie także może skrywać jakąś tajemnicę.
    Niestety nie znając pierwotnego mechanizmu zdobycia achievmentu ciężko się domyślić co należy zrobić. Jako ciekawostkę dodam pewien fakt. W Tibii 8.4 nie było wjazdu do tunelu z wagonikiem obok Grombura. Z tego do czego udało nam się dotrzeć wynika, że został on dodany w Tibii 8.5 wraz z Royal Rescue. Ten wagonik koło Grombura jest niekatywny. Być może da się go jakoś aktywować ? Warto zauważyć, że jest to wjazd do tunelu ponieważ jest nad nim buttress (trudno to dostrzec).

@ufocore
    będziesz próbował coś badać? Można spróbować wielokrotnie wchodzić w ten wjazd do tunelu na wschodzie. Może raz na kilkaset razy przenosi w inne miejsce?

BTW. To tylko moje przemyślenia opierające sie na tym co znaleźliśmy. Rozwiązanie może być zupełnie inne, ale myslę, że warto spróbować z tymi wagonikami.

• This reply was modified 3 months, 2 weeks ago by Mogh.
  • A password will be emailed to you.