Forums

Post has published by Mogh
Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
  • Keymaster

Zakładam ten temat bo wiem, że Bazyliszek to dość popularne misteriando 🙂 Na pewno znajdą się osobą chcące trochę porozmawiać na ten temat.

Ekipa TibiaSecrets nie badała tematu Bazyliszka gruntownie. Badaliśmy go jedynie podczas naszych prób rozwiązania Beregar/Kazordoon. Na naszym forum znajdziecie transkrypcje NPC’ów z Kazordoon które mogą poszerzyć Waszą wiedzę w temacie. Jagran oraz Shortsighted Dwarf zasługują na szczególną uwagę.

Od siebie mogę dodać jeszcze jedną ciekawostkę. Nie wiem czy była już gdzieś wcześniej publikowana. Otóż przy większości NPC pojawiają się takie “chmurki”. Oznaczają one, że można z takim NPC nawiązać rozmowę – przynajmniej wskazują na to, że można się z takim NPC przywitać. Bazyliszek posiada taką chmurkę.

A poniżej przykłady NPC z którymi nie da się nawiązać konwersacji:

Zapraszam do dyskusji w tym temacie 🙂

• This topic was modified 7 months, 2 weeks ago by Mogh.
  • Participant

Ben – pupil Grizzly’ego Adams’a – próbowałem w pierwszym roku Winterlight Solistice Event, kiedy nie było jeszcze wiadomo o sposobie zdobywania kolejnych addonów do outfitu. Reaguje co prawda na “Hi/Hello” ale nic poza tym

Edit: A ten “Lothar” to nie czasami aluzja do WoW’a i orków, którzy używali podobnych wierzchowców jak stampory ? – bitewne nossorożce czy jakkolwiek to ująć

• This reply was modified 7 months, 2 weeks ago by Mathheus.
  • Participant

Ciekawe czy na starej tibii bazyliszek był mobem i zmiana na npc nastąpiła po czasie, to dało by nam pewność, że jest coś na rzeczy i nie jest to tylko bait ze strony cipsoftu. Posiada ktoś jakąś informację na ten temat?

• Keymaster

@Mathheus

Edit: A ten “Lothar” to nie czasami aluzja do WoW’a i orków, którzy używali podobnych wierzchowców jak stampory ? – bitewne nossorożce czy jakkolwiek to ująć

Niestety nigdy nie grałem w WoW’a więc nic nie kojarze ale gdyby ktoś potwierdził, że to aluzja to byłoby to ciekawe odkrycie.

@zuy-adventurer

Nic mi o tym nie wiadomo. W dzisiejszej Tibii łatwo można sprawdzić czy dany potwór istnieje np przy pomocy czaru “Utevo Res Ina”. Niestety Bazyliszka nie ma w grze jako potwora.

• This reply was modified 7 months, 2 weeks ago by Mogh.
  • Participant

Głupia myśl mnie naszła i od razu ją przetestowałem i mogę wam powiedzieć, że nie działa. Mianowicie w Tibii mamy opcję krzyku. Myślałem, że może z Basiliskiem da się skontaktować za pomocą krzyku. Jednak używając tej opcji i wypowiadając hi/hi basilisk nic się nie stało

@Mogh

Ja grałem w wowa i fakt, są tam słowa Lok’Tar Ogar 😉 Może to faktycznie być aluzja do tego.

• This reply was modified 7 months, 1 week ago by Poojael.
  • Participant

Raczej

wow.gamepedia.com/Anduin_Lothar

wow.gamepedia.com/First_War

wow.gamepedia.com/Warcraft:_Orcs_%26_Humans

Ogólnie historia pasuje jak ulał do orków, “Orcish Horde marsh has begun”, Raging Mage i jego portal ( podobny Guld Dan otwierał) – Medivh ? 😀 Corrupted Zalamon – Corrupted Medivh ?

O powiązaniu z krasnoludami ( Blackrock Mountain) , najazdami Dragonów to już hcyba nie ma co wspominać – ale to takie “puszczone wodze fantazji” 😀

• This reply was modified 7 months, 1 week ago by Mathheus.
  • Keymaster

@zuy-adventurer

Był NPC. Źródło nieoficjalne więc nie moge go podać, ale raczej pewne.

• Moderator

Odkryliśmy ze nie przy każdym Npc musi być chmurka aby  z nimi porozmawiać.

Dwóch krasnoludzkich strażników reaguje w taki sposób gdy sie z nimi przywitamy.

• This reply was modified 7 months, 1 week ago by Haishen.
  • Participant
Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)

You must be logged in to reply to this topic.

A password will be emailed to you.