Forums

Post has published by Poojael

Tagged: 

• This topic has 37 replies, 12 voices, and was last updated 2 months ago by eya.
Viewing 8 posts - 31 through 38 (of 38 total)
  • Participant

Potencjalnie naszła mnie jeszcze jedna myśl. Na pewno kojarzycie baby bonelord (do kupienia za TC)

Skoro jest to malutki bonelordzik to może te wzory to jakaś wskazówka? może w ten sposób uczy się mówić? Generalnie rzecz biorąc jest 5 różnych wzorów = 5 eyes

Oczywiście może to być tylko zmyłka ze strony CipSoft 🙂 Ale jak mathemagic no to matematyka jest nieodzownym elementem

P.S. Grafika pobrana z internetu

• This reply was modified 3 months, 3 weeks ago by Mateoo.
  • Participant

“Potencjalnie naszła mnie jeszcze jedna myśl. Na pewno kojarzycie baby bonelord (do kupienia za TC)

Skoro jest to malutki bonelordzik to może te wzory to jakaś wskazówka? może w ten sposób uczy się mówić? Generalnie rzecz biorąc jest 5 różnych wzorów = 5 eyes

Oczywiście może to być tylko zmyłka ze strony CipSoft   Ale jak mathemagic no to matematyka jest nieodzownym elementem

P.S. Grafika pobrana z internetu “

Przyjrzeć się dokładnie, rozszyfrować , odpalić MathCada i sa wyniki 😀

• This reply was modified 3 months, 3 weeks ago by Mathheus.
    • This reply was modified 3 months, 3 weeks ago by Mathheus.
  • Participant

Lukas z Carlin

Moja teoria odnośnie zera, zakładając, że te ciągi cyfr to słowa jest podobna. Być może wszystkie zamknięte oczy są ciężkie do „wymrugania” właśnie przez poczucie zagrożenia.

Druga hipoteza brzmi – skoro 1 to Tibia, zakładamy, że 0 to coś przed Tibią? Wtedy 0 oznacza np. jednego  z bogów, albo zbiorczo bogów, którzy stworzyli Tibię. Wiąże się to z odpowiedzią Zmarszczonego Bonelorda, którą przywoływałem w poprzednich postach.

Osobiście skłaniam się do drugiej tezy. Jeżeli Bonelordy archiwizują historię świata to 0 oznaczające Umana musi się w nich znaleźć.

Jimmy

Dobra robota, i ciekawe spostrzeżenia. Możemy założyć, że część pojedynczych cyfr mogą odpowiadać the, a, an etc. Ale jest to założenie robocze, nie przybliżające nas absolutnie nigdzie.

Wydaje mi się, dobrym kierunkiem jest dokładne zgłębienie lore związanego z bonelordami i minotaurami. Jak znajdę trochę czasu wezmę na spytki tibijskich nekromantów, licząc, że mają oni związki z tymi potworami. Istotne mogą się okazać postaci Urgith’a – mistrza nieumarłych oraz wydarzenia związane z corpse war opisanym w tibijskim Genesis.

Od mojego ostatniego posta udało mi się przejrzeć także fanpage Tibii (tak tak Fejsbukowy), który zawiera post w którym poszukiwacz spotyka bonelorda w bibliotece Jakundaf. Jedna z książek, które są tam „zdjęte z półki” to opis Gharonk – języka, w którym poszczególne słowa zapiswyane są cyframi, ale także miasta.

Teraz czas przekopać Librariana. Pytanie do adminów – czy zawiera on książki z obszaru biblioteki Zathroth’a?

• Keymaster

@Arturius

“Pytanie do adminów – czy zawiera on książki z obszaru biblioteki Zathroth’a?”

Tak. Librarian powinien zawierać książki z tego update. Czego na pewno nie znajdziesz w Librarianie to książki z Winter Update 2020 – poprawimy to kiedyś.

• Participant

Polecam odezwać się do Spanikowanego Druidka z Secury. Facet zrobił taki wykład z języka 469, że wątpię by tego już nie miał rozwiązanego.

• Participant

@Grymuar

Jakby miał, to już by coś napisał 😀

Tak samo jak jeden jakiś tam 😀 Wszyscy oni wielką Legendą owiani a dowodów 0 hehe

• Participant

Witam Tibijczyków.

Tak jak pisał Mogh, trudny temat, bo te szyfry cyfr mają to do siebie, że ciężko się domyślić od czego trzeba zacząć. Moją osobistą najbardziej prawdopodobną wersją jest losowość ciągu liczb nieprowadzący do niczego (miło będę zaskoczony, jeśli się mylę). Kiedyś czytałem (jeśli dobrze pamiętam, to były właśnie słowa Knightmera), że rozwiązanie jest prostsze niż się wydaje i nie trzeba uciekać do wysokich rozwiązań matematycznych. Jeśli ma to mieć jakąkolwiek odpowiedź na czym to polega, to też szukałbym u NPC podpowiedzi, którzy przynajmniej w tym updacie weszli, co sam Wrinkled Bonelord (6.2, 10 czerwiec 2001). Dodam, że obecny w Hellgate Dreadeye został dodany kilka lat później, dlatego raczej doszukiwałbym się informacji z lat poprzedzających jego dodanie. Jak wiemy, część z informacji jest czerpana z innych źródeł niż gry, typu filmy. Znalazłem dwa odcinki z dwóch różnych seriali (oba z nich to sci-fi pt. The Outer Limits z tytułem odcinka “The Beholder”, drugi to The Invisible Man, odcinek “Beholder”). Oba z nich również miały premiery odcinków w 2000r, więc rok wcześniej przed tym NPC, choć ciężko mi wierzyć, by ewentualne znaczenie tej historii było tak głęboko ukryte. Nazwę Bonelord wprowadzono kilka lat później, a także sam Wrinkled Bonelord mówi- “Z biegiem czasu inne rasy nadały nam różne imiona. Termin bonelord przylgnął do nas już od dłuższego czasu. W naszym języku nazwa naszej rasy nie jest ustalona, ​​ale złożona formuła i jako taka zawsze zmienia się dla subiektywnego widza”. Dodam też, że zaintrygowała mnie inna rzecz, którą wypowiada Wrinkled Bonelord- “I am 486486 and NOT ‘Blinky’ “. Blinky to nazwa maskotki z FreeDOS. Jak wiemy, uraża to tego NPC, przez co nas podpala, ale w tym wypadku nie szukałem powiązania między Logo a NPC. Wypowiedzcie się co na ten temat myślicie, pozdrawiam serdecznie.

• eya
    Participant

NPC Knightmare jak był dostępny w grze to mówił takie zdanie:

“3478 67 90871 97664 3466 0 345!.”

Niestety nie znam świetnie Tibii, ale przyszła mi pewna myśl do głowy. “3478” może oznaczać bonerold a “0” beholder w sposób umowny jak Tibia oznacza 1.  Zwłaszcza w kontekście słów Wrinkled Bonelorda: “Go and wash your eyes for using this obscene number!”. Pytanie czy w oficjalnych wypowiedziach Knightmare pojawiało się jakieś zdanie zawierające oba słowa? Takie “zewnętrzne” nawiązanie mogło być jego mrugnięciem oka do graczy, którzy odpowiedzi szukali już nawet na księżycu.

• This reply was modified 2 months ago by eya.
Viewing 8 posts - 31 through 38 (of 38 total)

You must be logged in to reply to this topic.

A password will be emailed to you.