Forums

Post has published by Rpg player

Tagged: 

Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
  • Participant

Przedstawię tu ciekawą wyspę, jaką jest Bounac. Ulokowana jest ona na południe od słynnego PoHu, a dopłynąć do niej możemy małą łódeczką z Edron. Wyspa jest w zamyśle częścią jednego z trzech(obecnie) bastionów (Lion Bastion). Na wyspie tej panuje wojna, jest ona spowodowana konfliktem, w który nie będę się tu zbytnio zgłębiał.

W mieście znajdujemy kilku Npc, wszyscy w ciągu dnia pracują w swoich sklepach/pracowniach i mogą zaoferować nam kupno lub sprzedaż niektórych przedmiotów.

Jednak…

…jednego z Npc brakuje….

Morderstwo w Bounac

Według notki na drzwiach pracowni Johna the Carpentera (co ciekawe to najprawdopodobniej nawiązanie do znanego reżysera Johna Carpentera) został on ugryziony przez węża, ledwo uszedł z życiem i wróci on do pracy po tym jak się wyleczy.

Jednak niedaleko chaty Dali, w polu znajdujemy ukryte ciało mężczyzny…

(Nie możemy go otworzyć, a dostęp do niego dostajemy po użyciu browse fielda)

Czy może Johna jednak nie ugryzł wąż, a notka nie jest wcale pisana jego ręką?

Zobaczmy co mają do powiedzenia na temat Johna obecni Npc:

Osobą, która mówi, że miała bezpośrednią styczność z Johnem po jego domniemanym wypadku jest tylko tajemniczy mag Onfroi. Co ciekawe pole, na którym znajdujemy ciało leży bardzo blisko jego wieży…

02:30 Wrap Man [322]: siege
    02:30 Onfroi: Pah, the siege. It’s horrible! Nobody can finish their experiments… well I can’t for one… it’s unbearable.

02:31 Wrap Man [322]: onfroi
    02:31 Innkeeper Alphonse: Onfroi doesn’t come here very often. I guess he just doesn’t like the hustle and bustle in here, can’t blame in.

Onfroi zdaje się zajmować jakimś dziwnym eksperymentem.

Na szczycie jego wieży możemy zobaczyć tajemnicze urządzenie (oraz Onfroi’a, co ciekawe znajduje się tam tylko w nocy).

Czy to on stoi za smiercią Johna? Czy jednak ciało to nie zaginiony stolarz?

Może to ty rozwiążesz tą zagadkę.

Tajemniczy kult

W domu, który najprawdopodobniej należy do tutejszego rybaka znajdujemy dziwną statuę

Widzimy też niespotykaną, zarzuconą już wędkę, robaka i pływające kości, co wskazuje to na to, że nagle rybakowi przytrafiło się coś złego.

Podobną figurkę, lecz w innym wydaniu znajdujemy po drugiej stronie wyspy

Po zdjęciu skulla ukazuje nam się Idol of tukh, nie można go ruszyć, ani nic na nim położyć.

Znajduje się on tuż pod pokojem z tajemniczym bossem zamkniętym w zamrożonym pokoju.

Podobny boss – Ancient Lion Knight znajduje się po zachodniej stronie wyspy i jest często farmiony ze względu na swój drogocenny łup, jest również Ancient Lion Archer zamknięty w wieży bez drzwi. Czy jest jakiś sposób, aby dostać się do nich? Patrząc na inne bastiony, każdy z nich ma kilka mini-bossów, zaś Lion Bastion posiada tylko dwóch, z czego jeden nie pozostawia po sobie żadnych itemów i teoretycznie jest możliwy do zabicia tylko raz.

Próbowałem mnóstwo sposobów, począwszy od przynoszenia Idoli i uzywania frozen starlighta na murze, bez efektu, lecz nie jest to jedyne miejsce na tej wyspie, które wskazuje, że powinno być dostępne.

Niedostępne miejsca

Jest to miejsce tuż na początku, na screenie widać ewidentny “rope place” zaznaczony strzałką zaś w miejscu, w którym się wychodzi mamy szczelinę. Nie da się jej rozkopać, ani użyć.

Drugie miejsce znajduje się pod chatą kowala, widzimy niedostępny pokój z skeletonem (vol. 10), a jeszcze niżej zamknięty pokój.

Sprawdziłem go poprzez mapę znajdującą się w cyclopedii i okazuje się, że nie jest on pusty.

Czy jest sposób by dostać się tam??

Po co Cipsoft miałby robić “rope place”, z którego nie da się skorzystać??

Bounac jako miejsce stosunkowo niedawno dodane do tibii może nadal skrywać swoje sekrety.

Miał być krótki post, a wyszedł prawie artykuł, mam nadzieję, że nie zanudziłem!

Ps. Naprawdę fajna miejscówka ze swoim klimatem i mnóstwem znajdziek.

• This topic was modified 3 months ago by Mogh.
    • This topic was modified 3 months ago by Mogh.
    • This topic was modified 3 months ago by Rpg player.
  • Keymaster

@rpg-player

Zaakceptowałem. Temat trafił na moderację. Zapewne przez to, że jest taki długi 🙂

Świetna robota. Z wielką przyjemnością czytałem Twój post. Naprawdę mega ciekawe rzeczy.

• Participant

Ciekawy artykuł, o tajemniczym morderstwie nie wiedziałem, z rope placem próbowałem już wszystkiego i statuetką.

Moim zdaniem jak to CipSoft napisał, Warlock i Archer niedostępne ze względu na przyszłe “rozwinięcie” linii questowej.

Żadne ze stanowisk skrybów w samym zamku puste, bez notatek ani wskazówek. Myslę że “dołożą” coś w następnym update, podobnie jak z Rascacoon? Jeden z NPC przy łódce poszukuje orca, elfa i cyklopa do “naprawienia” niedziałającej łódki, włócząc się na wyższych partiach miasta te z można odnieść wrażenie że jest jeszcze niedokończone i w przyszłości będzie tam kolejna “odnoga” linii questowej.

Edit: Można by się jeszcze zastanowić nad związkiem z domniemanym zabójstwem a bratem NPC strażnika w więzieniu (podquest i achievement) – może to jego opuszczony domek na wyspie, ale z jakiegoś powodu woli, popijać sobie wino w “jacuzzi” na cobra bastionie ? A może został przekupiony, by oddalić się z wyspy ? 😀

• This reply was modified 3 months ago by Mathheus.
    • This reply was modified 3 months ago by Mathheus.
  • Keymaster

@Rpg player

Kawał dobrej roboty, jesteśmy pod wrażeniem. 🙂

Proponujemy publikacje u nas na głównej (przetłumaczone przeze mnie). Bez newstickera na tibia.com, zobaczmy jaki będzie feedback publiki na taki user-created content.

Zgadzasz się?

• Participant

Pasuje na główną jak najbardziej – upvote.

Wzmianka o niezdobytym jeszcze Lion Seal, ( może path of cloth z usurperów + seal = kużnia i upgrade Lion Shielda jak na Falconie ? ) 😀

• Participant

Dzięki za miłe słowa!

@Bosst
    oczywiście zgadzam się, następnym razem mogę napisać w wersji angielskiej

@Mathheus
    Lion seal faktycznie jest to bardzo intrygujący itemek, jednak ulepszonego lion shielda nie da się znaleźć na cyclopedii

• Participant

@Rpg player – “jeszcze” nie, to takie moje gdybania/domysły odnośnie zapowiedzianego przez CipSoft rozwinięcia linii questowej

• Participant

Ale świetna robota i widać, że robisz to z zaciekawieniem, czekam na kolejne artykuły!

• Keymaster

@rpg-player

Przeorganizował mi się weekend i będę miał minimalną ilość czasu na tibijskie tematy. Mogh szykuje dziennik odkrywcy na początek tego tygodnia, a publikację Twojego artykułu przeniesiemy na następny weekend jeśli to nie problem.

• Keymaster

@rpg-player

Artykuł opublikowany, jeszcze raz bardzo dziękujemy. 🙂

Za wykonaną pracę przelaliśmy symboliczne honorarium:

• Participant

A dziękuje, nie spodziewałem się prezenciku.
    Zawsze miło na serduszku

• This reply was modified 2 months, 3 weeks ago by Mogh.
  • Participant

No i doczekaliśmy się zapowiedzi rozwinięcia linii questowej Bounac

Teaser in a Nutshell (Spoilers ahead!)

Explore Bounac in-depth and discover its well-hidden secrets.

Follow Galthen’s footsteps as you try to find the artefact he once sought and learn more about the disappearances he was investigating.

Descend deep below Kesar Etzel’s fortress to uncover a dark ritual which has been performed since ancient times.

New creatures will stand in your way to the truth. The difficulty range is similar to that of the Kilmaresh Catacombs.

Make sure to pay a visit to our supported and promoted fansites as well. They have additional screenshots for you.

Kesar Etzel ordered his men to seal the entrance to the lower parts of the fortress.     Lion seal 😀

• This reply was modified 1 month ago by Mathheus.
    • This reply was modified 1 month ago by Mathheus.
Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)

You must be logged in to reply to this topic.

A password will be emailed to you.