Forums

Post has published by Mogh
Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Keymaster
  Member since: August 11, 2020

  Sporo czasu upłynęło od publikacji naszego ostatniego Dziennika. Wracamy z nową porcją ciekawostek, prosto z najbardziej tajemniczych czeluści Tibii.

  Otwórzcie swe umysły, zaczynamy…

  Kraina wiecznej szczęśliwości

  Kukania towarzyszy ludzkości już od czasów średniowiecza. Według legendy to bajeczna kraina wiecznej szczęśliwości, obżarstwa i życia w bezczynności.

  Co to ma wspólnego z Tibią zapytacie. Okazuje się, że w grze istnieje NPC który głęboko wierzy w istnienie takiego miejsca i obrał sobie za cel odnalezienie go. To Captain Cookie J

  Rozmowy przy piwie

  Warto czasem porozmawiać z barmanami przy kuflu dobrego piwa. Frodo zapytany o „Rumors” wypowiada następującą kwestię:

  Ale gdy zapytamy go o „Rumours” dzieją się dziwne rzeczy. Spójrzcie zresztą sami.

  Skąd te dziwne plotki dotyczące lodowych wysp? Chyba Frodo chodzi razem na popijawy ze Scottem 😀 A tak na poważnie to raczej błąd ze strony Cipsoftu ale zdecydowanie warty odnotowania w dzienniku.

  Odwiedzając tawernę w Famine i rozmawiając ze Swoltem możemy posłuchać bardzo ciekawych plotek. Postanowiliśmy przedstawić Wam trzy z nich.

  To brzmi jak wymysły pijanego Krasnoluda ale zastanówmy się nad tym chwilę… Przecież taka „sytuacja” jest niezwykle prosta do napisania  przez programistę. Wystarczy stanąć na odpowiednim SQM, a skrypt sprawdzi czy posiadamy odpowiedni przedmiot na sobie. Jeśli warunek zostanie spełniony to zostaniemy teleportowani w odpowiednie miejsce. Może faktycznie w tej plotce jest jakieś ziarnko prawdy?

  Cooo? Przecież… Przecież krypta którą opisuje Swolt naprawdę istnieje w zamku Vengoth.

  To lokacja owiana tajemnicą. Jedno z najbardziej niedostępnych miejsc w całej Tibii. Aby się tam dostać należy oddać Storkusowi 100 Vampire Lord Tokenow. Chyba nie trzeba dodawać jak trudne jest zdobycie takiej ilości tego rodzaju przedmiotów? Co ciekawe nagrodą za wejście do krypty jest blood skull czyli przedmiot którego możemy użyć na czymś ale jego zastosowanie nie zostało dotąd odkryte. Blood skull sam w sobie nie stanowi nagrody współmiernej do wysiłku jaki trzeba ponieść w zdobywaniu Vampire Lord Tokenów. Dlatego też, wiele osób wierzy, że w krypcie znajdziemy coś jeszcze… Plotka o której opowiada nam Swolt zdaje się rzucać nowe światło na tajemnicę krypty. Spójrzmy co znajduje się pod kryptą na mapie.

  Tak! To czarny nieodkryty obszar, teoretycznie mogący kryć niezbadaną dotąd lokację.

  Spoglądając na powyższą grafikę widzimy, że Farmine oraz Vengoth znajdują się bardzo blisko siebie. Dlatego bardzo możliwe jest, że krasnoludzcy górnicy z Farmine przekopali się w okolice krypty. Jeśli odwiedzimy dostępne kopalnie w Farmine to od razu coś przykuje naszą uwagę…

  Tak. W żadnym z tuneli w kopalniach Farmine nie znajdziemy nawet jednego Dwarfa. Prawda, że to dziwne? Gdzie podziali się górnicy? Może kopią teraz w zupełnie innym miejscu?

  No właśnie… Dlaczego Krasnoludy pod rozkazami Imperatora Kruzaka obrały akurat wzgórza obok Vengoth i Zao  jako miejsce swojej ekspedycji górniczej? Jaki jest prawdziwy cel tej ekspedycji? Niewątpliwie to interesujący temat. Może gdzieś w Farmine istnieje ukryta odpowiedź na te pytanie? Gorąco zachęcamy Was do samodzielnego zbadania tej sprawy.

  NPC Swolt wypowiada znacznie więcej ciekawych plotek. Jeśli chcecie ich posłuchać to udajecie się do niego samodzielnie lub przeczytajcie jego transkrypcję którą znajdziecie tutaj.

  Zielony Glut

  Skoro  jesteśmy w temacie barmanów i karczm to w Rathlethon u Roswithy możemy zakupić za 10gp bardzo interesujący przedmiot – pint of glooth.

  Co w nim takie niezwykłego? Otóż możemy go użyć na sobie lub innym graczu. Osoba na której użyto pint of glooth zamienia się na niedługi czas w Rot Elemental.

  Ciekawy trik. Prawda? Co więcej, ten przedmiot możemy używać na odległość! Ale chyba największą ciekawostką jest to, że usuwa on efekty na graczu takie jak niewidzialność czy światło Mounta.

  Dlatego Pint of Glooth jest świetnym narzędziem do robienia innym psikusów 🙂 Życzymy udanej zabawy.

  O dziwo, używanie tego itemu na innych graczach zostało naprawione wraz z małą aktualizacją z 1 września 2020 roku. Wygląda na to, że trik znów działa. Czy kryje się za tym jakiś cel lub tajemnica?

  Anagram

  Całkiem przypadkiem rozmawiając z NPC Sandomo przyszła nam do głowy ciekawa rzecz… Otóż odpowiednio przestawiając litery w imieniu NPC otrzymamy…

  Myślicie, że to przypadek czy celowe działanie twórców gry? Nie zagłębialiśmy się w tym temacie. Może to Wy znajdziecie odpowiedź.

  Forsaken Mine

  Forsaken Mine to kopalnia znajdująca się nieopodal miasta Ab’Dendriel a zarazem jedno z bardzo tajemniczych miejsc w Tibii. Niektórzy badacze wierzą, że leży ona dokładnie na drodze hipotetycznego tunelu pomiędzy Kazordoon a Beregar o którym więcej piszemy tutaj. Czyżby to właśnie Krasnoludy były odpowiedzialne za powstanie tego miejsca? Kopalnia jest wyjątkowym miejscem ponieważ wraz z zapisem serwera podziemia kopalni mogą się różnić od tych które istniały przed zapisem. Co więcej, możemy natrafić tam na cztery losowo wybrane zestawy potworów. Ale czy widzieliście, że nie trzeba odwiedzać kopalni, żeby dowiedzieć  się jakie potwory aktualnie zamieszkują jej podziemia? Wystarczy, mieć odblokowane w bestiariuszu lokacje dla danego potwora. Spójrzcie na poniższe obrazki.

  Jeśli w bestiariuszu na karcie danego potwora w lokacjach jest wylistowane miejsce „Ab’Dendriel underground” to możemy mieć pewność, że tego właśnie potwora znajdziemy w danym dniu w Forsaken Mine 🙂 Być może nie jest to bardzo przydatna wiedza ale warta odnotowania.

  Wspomnienie  8-bitowców

  Czasami na pustyni na północ od Ankrahmun ma miejsce zagadkowy raid.

  „Some skeletons are assembling north of Ankrahmun!”

  Gobliny na pustyni ? Czy nie wydaje się Wam to zagadkowe? Samo zestawienie Ghouli,Goblinów i Duchów też wydaje się bardzo wyjątkowe. Okazuje się, że ten raid to oczywista aluzją do dwóch gier z epoki 8-bitówców.

  Ghosts ’n Goblins

  Ghouls ’n Ghosts

  Starszym graczom którzy pamiętają te gry może zakręcić się łezka w oku tak jak Moghowi który grał w Ghost’n Goblins niemal 30 lat temu na swoim Commodore 64. To miłe ze strony Cipsoftu, że umieszcza w Tibii takie smaczki. Jeśli kiedykolwiek przyjdzie Wam zagrać w jedną z tych gier to uważajcie! Cechuje je tak jak większość gier arcade z tamtych czasów bardzo wysoki poziom trudności.

   

  Źródła:

  https://www.tibia.com/news/?subtopic=newsarchive&id=5722&fbegind=1&fbeginm=9&fbeginy=2020&fendd=2&fendm=9&fendy=2020&flist=11111111

  Captain Cookie | TibiaWiki | Fandom

  https://en.wikipedia.org/wiki/Cockaigne

  Podziękowania dla użytkowników z kanału mysteriando (Bubba) z Discorda za celne uwagi z Waszej strony dotyczące plotek Swolta.

  • This topic was modified 9 months, 3 weeks ago by Mogh.
 • Participant
  Member since: December 30, 2020

  18:47 Zergashano [420]: rumours
  18:47 Dane: I heard that the town is mostly built out of wood. The inhabitants nearly stubbed all their forests. …
  18:47 Dane: … That must be the reason why the Carlin traders are so interested in getting there. They sense gold in selling wood.
  18:47 Zergashano [420]: rumours
  18:47 Dane: A sailor told me a story about female raiders. He said they can talk to the beasts that live in the wilderness of the north. …
  18:47 Dane: … The wolves and bears protect them and tear their foes into pieces if they order them to. If you ask me, this is just gossip.
  18:47 Zergashano [420]: rumours
  18:47 Dane: The people talk about a huge mountain of ice, several hundreds of metres thick located in the centre of the main Ice Island.
  18:47 Zergashano [420]: rumours
  18:47 Dane: I heard something about the fauna of the Ice Islands. The people tattle about birds that don’t fly but swim!!! Isn’t that ridiculous?!?!
  18:47 Zergashano [420]: rumours
  18:47 Dane: I heard something about the barbarian tribes, who live on the newly discovered Ice Islands, that are called ‘raiders’. The mightiest of them is headed by a shaman witch. There are rumours that she is immortal.
  18:47 Zergashano [420]: rumours
  18:47 Dane: Some citizens from Venore settled on one of the islands in the North. I heard stories about exotic products they are gathering from their hunts.
  18:47 Zergashano [420]: rumours
  18:47 Dane: A week ago an old drunkard mumbled something about hairy elephants!! I wonder who’s telling all that weird stuff. I never met someone who was in the North and returned to the main continent.
  18:47 Zergashano [420]: rumours
  18:47 Dane: Have you heard about the natives of the Ice Islands? It sounds very confusing to me. …
  18:47 Dane: … I mean there are barbarians and barbarians, some are good, the others not. One call themselves ‘Norsir’ the others ‘Raiders’, but actually they are all the same.

   

  Ciekawe ile takich plotek mają npce ;D (nie jest to wszystko pewnie ale część co mi się na szybkiego udało wyciągnąć)

 • Keymaster
  Member since: August 11, 2020

  To jest akurat ciekwy bug, że Dane takie plotki opowiada 🙂 Oryginalnie to chyba opowiada je Scott. Co ciekawe Frodo ma także taki sam zestaw plotek na temat lodowych wysp. Myslę, że to jakiś rodzaj błędu. Bo co ma wspolnego Dane oraz Frodo z lodowymi wyspami? Chyba, że chodzą na popijawy razem ze Scottem. Hehe. Idź zapytaj o rumours wszystkich w Svargrond, a przede wszystkim Jessice 🙂 Tam to są ciekawe plotki 🙂

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

You must be logged in to reply to this topic.

A password will be emailed to you.