Forums

Post has published by Mogh
 • This topic has 0 replies, 1 voice, and was last updated 3 weeks ago by Mogh.
Viewing 1 post (of 1 total)
 • Keymaster
  Member since: August 11, 2020

  To już 9 epizod Dziennika Odkrywcy – serii w której dzielimy się z Wami krótkimi ciekawostkami, sekretami i aluzjami z gry. Jeśli ten odcinek przypadnie Tobie do gustu, a nie czytałeś poprzednich artykułów z serii to koniecznie sprawdź pozostałe nasze publikacje.

  Tajemnica przywódców Adventurers’ Guild

  Adventurers’ Guild to społeczność odkrywców pomagająca nowo przybyłym graczom poznać grę. Każdy z Was kiedy opuszczał Dawnport zapewne przeczytał notatkę która pojawia się w naszym plecaku i skorzystał ze specjalnego kamienia a by przenieść się w to miejsce. Ale czy zatrzymaliście się, tutaj kiedyś na dłużej, aby zbadać dokładnie to miejsce? Według nas Gildia może skrywać przynajmniej jedną dotąd nierozwiązaną tajemnicę. Nie tak dawno temu gracz imieniem Shawtay zauważył ciekawą rzecz. Otóż imię lidera Gildii jest anagramem. Spójrzcie sami.

  Przyznam szczerze, że ten anagram nie dawał nam spokoju przez długi czas bo bez wątpienia nie jest on przypadkowy. Próbowaliśmy dowiedzieć się czegoś od samego lidera Gildii i ku naszemu zdziwieniu na jedno słowo zareagował on w zaskakujący sposób. Żeby zrozumieć o co go zapytaliśmy spójrzcie na poniższy obrazek przedstawiający posąg założyciela Adventurers’ Guild.

  Ciekawe prawda? W jednym zdaniu opisany został życiorys bohatera którym to można by obdzielić kilku herosów. Ten Fasul z pewnością był postacią wyjątkową. Zauważcie, że został przedstawiony jako Vampirzy Lord, a jego imię także może być anagramem i to także dodaje tej postaci tajemniczości.

  Zapytaliśmy Rotem Valos’a o „Fasul”. Spójrzcie co odpowiedział:

  Zatem Valos nie jest przygotowany na rozmowę o Fasulu. JESZCZE! nie jest przygotowany. To jednoznacznie wskazuje, że może wkrótce wyjawić prawdę. Skoro anagram jego imienia to Almost Over to być może będzie gotowy z nami rozmawiać gdy coś zostanie skończone? Może wystarczy wykonać jakąś akcję i lider gildii będzie skłonny do rozmowy? A może to martwy koniec tej ciekawej historii? Pozostawiamy Was z tymi pytaniami. Może któremuś z Was uda się pociągnąć ten temat do końca i odkryć co się tutaj naprawdę kryje.

  Magiczne drzwi

  Skoro jesteśmy w temacie Adventurers’ Guild to z pewnością każdy z Was natrafił na magiczne drzwi prowadzące do chatki Eclesiusa. Wspomina o nich nawet sam Rotem Valos w jednym z dialogów.

  Przeznaczenie drzwi doskonale objaśnia NPC Kepar.

  A to możemy przeczytać na notatce przypiętej na chatce Eclesiusa:

  Wow! Czyżby drzwi nie zawsze działały tak jak powinny? To niezwykle ciekawe biorąc pod uwagę jak tajemniczy jest Eclesius i to, że w jego piwnicy zamieszkuje najpotężniejszy z demonów – Samael. Może drzwi prowadzą do jakiejś ukrytej lokacji? Eclesius to potężny mag. Jest przecież możliwe, że stworzył on gdzieś trzecie magiczne drzwi. Jako ciekawostkę i po to aby trochę podgrzać atmosferę podamy Wam sposób na popsucie tych drzwi ☺

  Pierwszym krokiem przejście przez magiczne drzwi w Adventurer’s Guild i udanie się do chatki Eclesiusa w ten właśnie sposób. Kolejnym krokiem jest wzięcie u Eclesiusa taska „Exterminate”. W tym tasku należy wybić wszystkie nietoperze zamieszkujące strych chatki Eclesiusa oszczędzając przy tym jego kota. W następnym kroku udajemy się na strych, wchodzimy za drzwi z mrugającą klamka ale uwaga! Nie zabijamy żadnego ze stworzeń tylko cierpliwie czekamy…

  Po krótkim czasie zostaniemy wyrzuceni ze strychu do dwóch możliwych lokacji. Jedną z nich jest pierwsze piętro pod drabiną. Czasem zdarza się też, że wyrzuci nas poza domek Eclesiusa.

  Jeśli spróbujemy teraz przejść przez drzwi to nie będzie to możliwe.

  Aby naprawić drzwi należy przejść przez nie ponownie w Adventurer’s Guild.

  Myślicie, że drzwi mają jakieś dodatkowe zastosowanie i nie działają zawsze zgodnie z przeznaczeniem? Czy może jednak mamy wybujałą wyobraźnię? Dajcie znać na naszym kanale na Discordzie co o tym myślicie.

  Cyclopedia kłamie !

  Czy wiecie, że mapa cyclopedii nie zawsze pokazuje stan faktyczny ? Dobrym przykładem jest Schrödinger’s Island czyli wyspa na którą możemy się udać po zdobyciu 999 poziomu. Jest to sekretna wsypa więc nie widać jej na mapie w cyclopedii. Ale jest znacznie więcej takich „niewidocznych lokacji”.

  Pamiętajcie o tym prowadząc swoje badania.

  Sekretne postacie

  Jaka postać ma najwyższy poziom w Tibii? Większość z Was odpowie, że Bobeek lub Goraca. Ale to błąd ☺ Spójrzcie na poniższy obrazek.

  Zaskoczeni? Pewnie tak. Mało graczy zdaje sobie sprawę, że twórcy gry dysponują potężną ilość postaci. Nam udało się naliczyć około 1300 postaci Cipsoftu ale pamiętajmy, że jest ich zapewne więcej bo są one w większości ukryte. Z wiadomych względów nie możemy opublikować pełnej listy jaką udało nam się stworzyć (algorytm wyszukujący), ale publikujemy jeszcze trzy z takich postaci.

  Lodowe wyspy

  Pewne nazwy miejsc w Tibii mają swoje odpowiedniki w realnym świecie…

  Foto: Captura de pantalla

  Welcome to Port Hope sign

  https://patch.com/img/cdn20/users/22821259/20161117/032139/styles/raw/public/article_images/northport_village_sign-1479414088-7877.jpg

  Lecz większość z nich jest zapewne dziełem przypadku. Są jednak nazwy geograficzne w Tibii które bez wątpienia były inspirowane miejscami w realnym świecie. Można tutaj wymienić na przykład lodowe wyspy. Tak. Folda, Vega i Senja istnieją naprawdę i znajdują się na wybrzeżu Norwegii.

  Folda

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/89/S%C3%B8rfolda.jpg/1280px-S%C3%B8rfolda.jpg

  Vega

  Seahouses at Ness, Vega.jpg

  Senja

  Ilustracja

  Żródła:

  Did You Know | TibiaWiki | Fandom

  What anagrams exist in Tibia? – TibiaQA

  La controversia por el Colegio Edron tras sismo (efekto.tv)

  File:Carlin, Nevada.jpg – Wikimedia Commons

  Contact Best Woodworking in Port Hope, Ontario

  Northport Ranked No. 78 Safest Place in New York | Northport, NY Patch

  Folda, Nordland – Wikipedia

  Senja – Wikipedia, wolna encyklopedia

  Vega (island in Norway) – Wikipedia

Viewing 1 post (of 1 total)

You must be logged in to reply to this topic.

A password will be emailed to you.