Forums

Post has published by Mogh
Viewing 1 post (of 1 total)
 • Keymaster
  Member since: August 11, 2020

  Uwaga: Ten artykuł może się lekko różnić od wersji angielskiej

  Niepozorne drzewo

  Wzgórza Femor we wczesnych latach Tibii było popularnym miejsce wypraw mniej doświadczonych graczy. Dziś trudno tam znaleźć gracza nie licząc boss hunterów czekających na najazd orków na wieżę amazonek. Choć lata popularności wzgórza Femor mają za sobą to jednak skrywają niejedną tajemnicę. Niewielu graczy wie, że w pewnym miejscu znajduje się tajemnicze drzewo które jest także… pojemnikiem. W tym dziwnym drzewie śliwkowym codziennie respią się jabłka  i kilka sztuk złota.

  Dokładną lokalizację drzewa znajdziecie tutaj:

  Tajemnica Rehona

  To jedno z odkryć z których ekipa TibiabSecrets jest naprawdę dumna. Rehon jest jednym z najtrudniej dostępnych NPC w grze. Aby się do niego dostać należy udać się do Yalahar, a następnie popłynąć małym statkiem z dzielnicy cudzoziemców na Fenrock. Następnie trzeba przejść podziemnym systemem jaskiń do pradawnego miasta Beregar. Stamtąd wagonikiem należy udać się do pokoju z plątaniną torów, rozwiązać pewną łamigłówkę i dostać się do jeszcze głębiej położonego systemu jaskiń zamieszkanego przez mocniejsze odmiany trolli. Przedzierając się przez hordy potworów i pułapek w końcu odnajdziemy uwiezionego w celi Rehona.

  Jak wiemy wszyscy nauczyciele czarów w grze znajdują się w miastach lub niedaleko nich. Nam udało się odkryć, że Rehon jest nauczycielem czarów dla rycerzy co w połączeniu z tym, że jest tak trudno dostępny rodzi pewne pytanie.

  Why NPC Rehon, which is one of the hardest to reach NPCs, teaches spells?

  Takie właśnie pytanie właśnie zadaliśmy na TibiaQA. Jeśli jesteście ciekawi odpowiedzi to wejdźcie w ten link.

  Jako ciekawostkę podajemy fakt, że pytanie Mogh’a dostało aż 17 upvotes – najwięcej ze wszystkich pytań w historii tego fansite.

  Golden Outfit tylko dla bogatych

  Jak wszyscy wiemy aby zdobyć golden outfit trzeba być prawdziwym krezusem. Nie wielu z  graczy posiada fortunę w wysokości co najmniej 500 000 000 GP. A jeszcze mniej graczy jest w stanie poświęcić takie pieniądze na outfit. Niestety jak większość z Was my też należymy do tej uboższej części graczy. Dlatego postanowiliśmy pocieszyć się trochę tym outfitem na ostatnim Test Serwerze. Niestety okazuje się, że outfit jest, aż tak prestiżowy, że Cipsoft zablokował możliwość uzyskania go na Test Serwerze.

  Nam pozostało jedynie zadowolić się odkryciem tej unikalnej kwestii dialogowej L

  Niedziela Handlowa

  Rashid to jeden z najbardziej popularnych NPC w grze. Wszyscy sprzedajemy u niego loota z huntów. Choć trik z handlem w niedziele jest znany to jednak nadal niewiele osób z niego korzysta, Jeśli chcemy sprzedać loota Rashidowi bez obaw, że ktoś ukradnie nam lootbag to wystarczy pójść w niedzielę do Rashida nad depo w Carlin, rozpocząć rozmowę i przesunąć Rashida jak najbliżej depo nie kończąc rozmowy z nim. Teraz już wystarczy podejść do depo, przerzucać itemy z depo do ekwipunku i sprzedawać je NPC.

  Ciekawe nazwy Bossów

  Zapewne znacie bajkę o czerwonym kapturku. Niektórzy z Was, a w szczególności gracze z polski znają także Babę Jagę – postać występującą w słowiańskim folklorze. Jak się okazuję Baba Jaga oraz wielki zły wilk znalazły także swoje miejsce w Tibii pod postacią rzadko respiących się bosów.

  Jako ciekawostkę podamy fakt, że słowo „Baba” w języku polskim czy rosyjskim oznacza „Crone”

Viewing 1 post (of 1 total)

You must be logged in to reply to this topic.

A password will be emailed to you.