Forums

Post has published by Rpg player
Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • Participant

W małym rybackim miasteczku na północy miałem ciekawą konwersacje z Npc Marlene

23:55 Wrap Man [212]: hi
    23:55 Marlene: Ahhh, welcome Wrap Man! Say, have you already heard the latest news about the seamonster, Aneus, or the rumours in this area?
    23:55 Wrap Man [212]: seamonster
    23:55 Marlene: Only some days ago I was at the docks late in the night and was looking for my husband’s ship when suddenly a known noise appeared near the docks. …
    23:55 Marlene: I know this noise very well because it is the noise of a ship sailing very fast. I searched the horizon in hope to see my husbands ship. …
    23:55 Marlene: But instead of a ship I saw a huge shape far away. It was like a big snake swimming in the sea. …
    23:55 Marlene: I couldn’t see it clearly because of the fog but I think I saw two lava-red eyes glowing in the nightly fog. …
    23:55 Marlene: I ran into the house and hoped that my husband would arrive safely from fishing. And after one hour he finally arrived. …
    23:55 Marlene: I told him about what I saw but he didn’t believe me because he never saw anything like that in all the years before. But you believe me right? Go and convince yourself. …
    23:55 Marlene: Just go to the docks at exactly midnight and be very quiet. Look at the horizon and maybe you will hear and see it, too!

Czy jest to mechanika gry podobna do spotkania Armeniusa poza questem? Czy możliwe jest, iż za “zobaczenie” morskiego potwora jest nieznany achievement? Nadmienie, że próbowałem stać w dokach o północy tibijskiej i normalnej oczywiście, lecz nic się nie pokazało.

Npc dający wskazówkę o podobnym charakterze znajduje się niedaleko od Marlene i również jest starą postacią.

00:16 Wrap Man [212]: mission
    00:16 Thanita: Well, I cannot provide you with a mission, I have a mission to fulfil myself. …
    00:16 Thanita: However, when the orcs attack, you are more than welcome to help me to defeat them. …
    00:16 Thanita: I’ll even let you have all the stuff they carry with them even if they looted it from the tower here.

Z tego co podają strony fanowskie istnieją 4? nieznane acheievementy, każdy pochodzący z wersji 8.6+. Npc Marlene jest jednak o wiele starszą postacią(poniżej wersji 6.0).Jednakże w wersji bodajże 7.92? zostały wykradzione wszystkie dialogi z gry. Stąd by potwierdzić istnienie jakiejkolwiek mechaniki, trzeba by sprawdzić czy w skradzionych dialogach istnieje również ten dialog. Jeżeli nie, został dodany po stworzeniu Marlene i wtedy najprawdopodobniej istnieje jakaś ukryta mechanika.

I tu pojawia się moje pytanie, czy jest tutaj osoba mająca dostęp do tych transkrypcji?

I co ogólnie myślicie o tym? Naciągane? Znacie może Npc z podobnymi dialogami?

• This topic was modified 2 weeks, 5 days ago by Rpg player.
  • Keymaster

Gorąco witamy na forum. Wrap Man – ten nick coś mi mówi… Czyżby znany pogromca bossów o których prawie nikt wcześniej nie wiedział ? 🙂

Najpierw zacznę od tego:

“I tu pojawia się moje pytanie, czy jest tutaj osoba mająca dostęp do tych transkrypcji?”

Powiedzmy, że mamy pewne dojście do takich informacji… Rozczaruję cię. Niestety dialogi z “seamonster” występują w tych “nieoficjalnych” źródłach. Zatem można założyć, że dialogi zostały wprowadzone na długo przed wprowadzeniem achievmentów do gry. Z naszych informacji wynika, że nie  było tam żadnej ukrytej mechaniki.

Jakiś czas temu natrafiłem na dyskusję na TibiaQA dotyczącą tej ciekawej historii

Does the seamonster told in the story by NPC Marlene exist? – TibiaQA

Jak widać teoria o staniu w dokach o północy została obalona. Obawiam się, że ta cała historia o morskim potworze to tylko “lore”. Niemniej jednak to tylko moje zdanie. Cipsoft na przestrzeni lat rozbudowywał lokacje. Jest niewielka szansa, że twórcy “coś” dodali do tej legendy tak jak zrobili to np. z bazyliszkiem.

“I co ogólnie myślicie o tym? Naciągane?”

Nie jest naciągane. W teamie TibiaSecrets często wysnuwamy znacznie bardziej nieprawdopodobne teorie 🙂 Ale zawsze staramy się je obalić i podejść do nich krytycznie. To właśnie wyobraźnia pozwoliła nam odkryć kilka mniejszych sekretów.

“Znacie może Npc z podobnymi dialogami?”

Nie wiem dokładnie co masz na myśli? O NPC skrywających jakieś sekrety tajemnice? Jesli tak to jest ich pełno. W samym Northport czyli właśnie w miejscu gdzie znajduje się Marlene jest jaskinia piratów. Została dodana do gry znacznie później . Na niższych poziomach znajdziesz NPC Bearded Woman która została uwięziona przez niejakiego kapitana Kid’a który zgubił klucz do celi w rzece. Wskoczył do wody i słuch po nim zaginął. Bearded Woman czeka na ratunek. To tak w skrócie. Wiele osób uważa, że tutaj znajduje się ukryty quest. IMO historia równie ciekawa jak ta z seamonster.

• This reply was modified 2 weeks, 4 days ago by Mogh.
    • This reply was modified 2 weeks, 4 days ago by Mogh.
  • Participant

Dzięki za sprawdzenie!

W takim razie szansa, że potwór morski istnieje raczej spadła.

Przyznam się, że nie natrafiłem na Npc Bearded Woman, chyba się mu bliżej przyjrze.

• Participant

A próbowałeś stać tam niewidzialny? Ja przed chwilą stałem – nici, ale może trzeba parę razy? Próbuję, dam znać, jak coś, to pierwsze info będzie tutaj 😀

edit-  akurat mam chatę w north port więc ^^

• This reply was modified 2 weeks, 3 days ago by Poojael.
  • Keymaster

Wydaje mi się, że około 10 lat temu stałem na pomoście w Northport i na wodzie pokazał się na sekundę sprite sea serpenta. Nie mam screenshotów, ani 100% pewności. To było tak dawno, że może mi się tylko przyśniło.

Nie traktujcie tego posta jako dowód, ale chyba trzeba to będzie sprawdzić.

edit: tez tam mialem wtedy domek i duzo czasu sie spedzalo

• This reply was modified 2 weeks, 2 days ago by Bosst.
Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.

A password will be emailed to you.