Forums

Post has published by Poojael
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 19 total)
  • Participant

W tym temacie będę wrzucał “podejrzane” przedmioty. Temat powstaje dzięki koledze. W sumie mam tylko jeden podejrzany przedmiot, a jest nim :

22:10 You see an annihilation bear.
    It weighs 43.00 oz.
    I braved the Annihilator and all I got is this lousy teddy bear.

Co w nim niby takiego podejrzanego ktoś spyta? No, choćby waga …

43 oz na pluszowego misia i to jeszcze z  jedno z trudniejszych questów w Tibii (trudniejszego, na moment wprowadzenia go)

Znacie jeszcze jakieś podejrzane przedmioty? Coś, co wydaje się dziwne?

• Keymaster

You see a magic longsword (Atk:55, Def:40). It can only be wielded properly by knights of level 140 or higher. It weighs 43.00 oz.

Tak, a propos wagi misia. 😉

• Moderator

Cześć.

Widze duze zaintersowanie z Twojej strony zagadkami tibijskimi.

Od dłuższego czasu zastanawiamy sie do czego słuzy Blood skull.

Niestety na te chwile niewiele udało nam  dowiedzieć.Zauważyłem jedynie,że Blood skull i blood goblet ważą tyle samo i oba przedmioty można używac więc powinny  mieć jakies zastosowanie?

23:04 You see a blood skull.
    It weighs 4.90 oz.

23:04 You see a blood goblet.
    It weighs 4.90 oz.

Przypadek? Blood skull został wprowadzony do gry  w 2008 roku,a według tibiawiki zdobyć  go można było dopiero 2 lata pózniej.

• Participant

“You see a magic longsword (Atk:55, Def:40). It can only be wielded properly by knights of level 140 or higher. It weighs 43.00 oz. Tak, a propos wagi misia. 😉” – Ciekawe. Może istnieje sposób na zamianę miśka na sworda? A może misiek zawiera w sobie coś …

“Niestety na te chwile niewiele udało nam  dowiedzieć.Zauważyłem jedynie,że Blood skull i blood goblet ważą tyle samo i oba przedmioty można używac więc powinny  mieć jakies zastosowanie?” – a można użyć jeden na drugim? Też myślę, że przedmioty , które można użyć, powinny mieć jakieś zastosowanie. Dodam Blood Skulla do jednego z  tematów

• This reply was modified 3 months, 1 week ago by Mogh.
  • Keymaster

Ze swojej strony dodam, że blood skull to według mnie bardzo wyjątkowy przedmiot. Posiadam jedną sztukę w swojej kolekcji. Spójrzcie na jego wygląd.

Piękny to on nie jest. Według mnie nie posiada walorów estetycznych. Może służyć jako dekoracja ale mało kto go używa w tym celu. Najczęściej item ląduje na markecie. Ale co najważniejsze prawdopodobnie niewiele jest ich w grze. Na moim świecie w domkach widziałem 2 sztuki. Licząc mnie 3. Aby móc go zdobyć należy oddać 100 vampire lord tokenów. Zdobycie takiej ilości samemu to karkołomne zadanie. Dodając jeszcze fakt, że można go użyć ale nie wiadomo na czym czyni ten przedmiot wyjątkowo tajemniczym.

“a można użyć jeden na drugim?”

Sprawdzaliśmy. Nie da się.

Chciałbym się Was spytać o pewną rzecz. Być może “glutton’s mace” można by dodać do tej listy. Co ciekawe to meele weapon którego przewrotnie nie można użyć… To normalne ? Przeklikałem chyba wszystkie bronie do walki wręcz które mam w depo i tylko tego itemu nie można użyć na “czymś”

• Participant

” Aby móc go zdobyć należy oddać 100 vampire lord tokenów.” – a no, zbieram je, nie chciały zejść , więc może uzbieram 100. Aktualnie mam  8. Ciekawi mnie tylko (bo nie jestem jakimś wybitnym graczem) jakie partie Vengoth odblokowuje ten Q? Tzn, co się tam znajduje? Może tam warto szukać powiązania blood skulla, gobletu??

Chciałbym się Was spytać o pewną rzecz. Być może “glutton’s mace” można by dodać do tej listy” – jak najbardziej. Ino faktycznie to maca więc raczej powinno się móc jej użyć (np w celu zniszczenia czegoś jak to jest z innymi broniami)

• Moderator

Po oddaniu 100 Vampire lord token  uzyskasz dostęp do najniższego piętra na zamku Vengoth.

Poza  kilkoma Vampirami i Mutated Bat nic wiecej tam nie ma jezeli chodzi o potwory.

Główną zagwostka jest blood skull dostępny z skrzynki która się tam znajduje.

• Participant

Witam, podczas update 9.10 został dodany niedostępny item- Small Whistle, który posiada ciekawy opis This small whistle seems used. It seems to make absolutely no sound at all when it is blown.

Najwyraźniej jest gwizdek używany do tresury zwierząt.

Co najciekawsze w obozie orców na Rookgaardzie respi się Wild Dog, który nie pełni tam żadnej funkcji, a został dodany w tym samym update 😉

Ja niestety nie mam czasu na przepytanie Npc, a może kogoś to zainteresuje.

• This reply was modified 1 month, 4 weeks ago by Mogh.
  • Keymaster

@palek to faktycznie ciekawy przedmiot. W tym samym update zostały dodane inne bardzo ciekawe przedmioty np: Wand of Dimenstions, Broken Ring of Ending czy Golden Scorpion Pendeant. Jeśli miałbym obstawiać który NPC udzieliłby jakiś informacji nt. tego przedmiotu to byłby to Lothar. Pustelnik kochający zwierzęta. Udziela on wielu informacji nt. przedmiotów do oswajania zwierząt. Jako ciekawostke podam fakt, że to jeden z najczeciej aktualizowanych NPC. Jak wychodzi nowy mount i przedmiot do oswajania to Lothar ma na ten temat coś do powiedzenia. Warto to sprawdzić.

• Participant

18:44 Zergashano [400]: small whistle
    18:44 Lothar: I haven’t heard about that.

Co ciekawe, gwizdek waży 50 oz. Jak na small whistle coś sporo ^^

• This reply was modified 1 month, 4 weeks ago by Poojael.
  • Keymaster

Dzięki @Poojael za sprawdzenie. No ta waga faktycznie jest zastanawiąjąca.

• Participant

Zastanawiam się właśnie, który npc może wiedzieć coś o gwizdkach. W sumie mamy wooden whistle też, bez jakiegoś większego zastosowania.

• Participant

Może by tak osobny temat z “niezbędnikiem odkrywcy” ? Część questowych/poquestowych narzędzi ma za stosowania nie tylko w pierwotnych questach/dostępach/mechanikach, ale również może lub jest wykorzystywana później. Najprostszy przykład : Ghostsilver Lantern bądź Frozen Starlight. Osobiście zbieram takowe wszelakie “narzędzia” i często nawet próbowałem znaleźć ich inne zastosowanie/mechanike – jak na razie bez skutku, ale na przykładzie latarni nic nie jest wykluczone. Mowa o acid resistant fishing rod, mechanical fishing rod, ice pick, magnifier, tool for analyzing fluids, golem disassembler ( chyba poprawnie) i innych podobnych bądź też przedmiotów, które można za ich pomocą otrzymać ( golem part, elemental crystal).

• Participant

Mathheus zapraszam do tematu – przedmioty do użytku. Niektóre przedmioty da się używać,  ale nie wiadomo na czym. Np Blood Skulla czy też Blood Preservation

• This reply was modified 1 month, 3 weeks ago by Mogh.
  • Participant

Ostatnio sprite’y blood skulla i blood gobleta zostały zmienione troche – jakby zmniejszene i przesunięte w dół co by sugerowało że można “stworzyć” bądź coś na nie/do nich włożyć

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 19 total)

You must be logged in to reply to this topic.

A password will be emailed to you.