Forums

Post has published by Poojael
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)
  • Participant

Witam.  Jak wiadomo, niektóre przedmioty można użyć  tak jak linę, łopatę czy też kilof. W tym miejscu będę “kolekcjonował” informację (jak i dodawał rzeczy do listy) które można użyć i co najważniejsze, na czym. Np Egg of The Many >>> Posąg Węża.

Myślę, że w Tibii jest jeszcze kilka kombinacji, co na czym można użyć. Zaczynam tworzyć listę i jeśli ktoś coś wie, może dodawać, będę edytował post.

Jeśli wiem , że coś można użyć ale nie wiem na czym to będzie to wyglądać ITEM >>> ???

Zaczynamy:

Ankh >>> ???

Blood Goblet >>> ???

Blood Skull >>> ???

Blood tincture in a vial >>> ???

Bronze Gear Wheels >>> ???

Calibrated indicator gauge >>> ???

Egg of The Many >>> Posąg węża na Banucie

Flask of embalming fluid >>> ???

Grave flower >>> Używamy na maszynie do destylacji w Liberty Bay otrzymując Grave Flower Extract. Dodatkowo notka : (Since Update 10.90 it became usable, but its use is unknown.)

Incantation Fragment >>> ???

Incantation Notes >>> ???

Tainted blood essence >>> ???

Strange Symbol >>> ???

Skull >>> Używamy na Candlestick otrzymujemy  Skull Candle lub używamy na młynie otrzymując Bone Meal

Mind Stone >>> ???

Frozen Starlight >>> Potrzebna do wybudzenia Yakchal

Mysterious fetish >>> ???

Glooth Capsule >>> ???

Old parchment. >>> ??? (nie jest to ten, który pada z Serpent Spanów, opis poniżej)

(You see an old parchment.
    It weighs 2.00 oz.
    This parchment is greasy from candle wax. It classifies candles by light, weight, smell, and danger)

Honeycombs >>> ???

Vampire Teeth >>> ??? Notka : (Since Update 10.90 it became usable, but its use is unknown.)

Pieces of Magic Chalk >>> ???

Edit 1 – > Dodano nowe itemy do listy, wiem, że niektóre są związane z glutami i Grave Digger Questem. Jak ktoś z pamięci umie dokładnie opisać, co i gdzie używać (albo na czym) wtedy zaktualizuję w opisie

• This topic was modified 3 months, 1 week ago by Poojael.
    • This topic was modified 3 months, 1 week ago by Mogh.
    • This topic was modified 3 months, 1 week ago by Mogh.
  • Participant

Nie wiem, czemu nie mam opcji – edytuj. Bo chciałbym edytować 1 post a mianowicie, dodać do niego Blood Skulla

• Keymaster

Nie wiem, czemu nie mam opcji – edytuj. Bo chciałbym edytować 1 post a mianowicie, dodać do niego Blood Skulla

Spróbuj teraz. Powinno działać. Jeśli nie to też daj znać a wieczorem postaram się to poprawić.

Ze swojej strony dodałbym przedmiot do listy:

Strange Symbol >>> ???

W tym miejscu będę “kolekcjonował” informację (jak i dodawał rzeczy do listy) które można użyć i co najważniejsze, na czym”

Fajna sprawa. Chciałbym widzieć taką kompletną listę ale stworzenie jej zajmie ogrom czasu… Może najpierw lepiej stworzyć listę przedmiotów które można użyć ale do tej pory nie odkryto ich zastosowania? Właśnie takie jakie zaproponowałeś na początku. Z pewnością takie itemy są najbardziej interesujące 🙂

• Participant

Fajna sprawa. Chciałbym widzieć taką kompletną listę ale stworzenie jej zajmie ogrom czasu… Może najpierw lepiej stworzyć listę przedmiotów które można użyć ale do tej pory nie odkryto ich zastosowania? Właśnie takie jakie zaproponowałeś na początku. Z pewnością takie itemy są najbardziej interesujące 🙂” – Tak, to prawda, tworzenie listy to naprawdę, karkołomne zadanie. Kombinacji może być sporo. Nie dość, że można użyć item na itemie(np przebranie do perch Queen), to może być item użyty na obiekcie (jak np wspomniane egg of the manny  na posągu) to może być też item użyty na itemie w odpowiednim miejscu (wczoraj się o tym przekonałem robiąc Questa na Gravedigger gdzie musimy postawić item na sarkofagu i na tym itemie użyć itemu)

“Strange Symbol >>> ???” – zaraz dodam do listy

• Keymaster

Zupełnie zapomniałem o kolejnym tajemniczym przedmiocie który można na czymś użyć, ale nie jest wiadome dokładnie na czym. Jestem emerytowanym bosshunterem i podczas jednej z potyczek z bossem zauważyłem dziwną rzecz.

Chodzi dokładnie o bossa – Zushuka

Po pojawieniu się bossa musimy rozbić kilka glowing ice cube aby postać bossa przyjęła śmiertelną postać. Co ciekawe kiedyś kliknąłem na ten przedmiot w przypadkowy sposób i odkryłem, że można go na “czymś” użyć…

6 sztuk glwoing ice cube pojawia się tylko po zadaniu ataku bossowi w nieśmiertelnej formie. Glowing Ice Cube nie można podnieść lub przesunać. Dodam na koniec, że nie jest łatwo spotkać bossa. Respi się bardzo rzadko.

• This reply was modified 3 months, 1 week ago by Mogh.
    • This reply was modified 3 months, 1 week ago by Mogh.
  • Participant

A co jeśli użyjemy tego itemu na bossie?

Edit – W ogóle zastanawiam się nad “sensem” tych itemów tzn  jaki ma być skutek ich użycia? Raczej wątpię by były to itemy tworzące kolejne itemy np Vampire Teeth jak się użyje na Honeycomb (taki tylko przykład) to , że nie powstaną np Boots of Waterwalking tj że kombinacja użycia itema na itemie raczej nie da nowego itema. Szybciej będzie to kombinacja użyj itemy A na obiekcie B  w skutek czego coś zostanie odblokowane.

• This reply was modified 3 months, 1 week ago by Poojael.
  • Participant

Coś się popsuło na forum

• Keymaster

“Coś się popsuło na forum”

Powinno być już dobrze. Cały wątek wpadł do akceptacji na moderację. Nie wiem czemu.

“A co jeśli użyjemy tego itemu na bossie?”

Nie sprawdzałem tego. Może następnym razem jak spotkam bossa to go tam odluruję i sprawdzę. Ale spotkanie bossa nie jest łatwe jak pisałem wcześniej więc nie wiem kiedy będzie następna okazja…

“W ogóle zastanawiam się nad “sensem” tych itemów tzn  jaki ma być skutek ich użycia? Raczej wątpię by były to itemy tworzące kolejne itemy np Vampire Teeth jak się użyje na Honeycomb (taki tylko przykład) to , że nie powstaną np Boots of Waterwalking tj że kombinacja użycia itema na itemie raczej nie da nowego itema. Szybciej będzie to kombinacja użyj itemy A na obiekcie B  w skutek czego coś zostanie odblokowane.”

Zgadzam się w zupełności. Jest trochę przedmiotów których nie można zdobyć ale wątpię aby były to przedmioty które otrzymuje się właśnie w taki sposób. Raczej obstawiałbym, że jeśli użyjemy itemi to się coś otworzy, wywoła jakiś efekt na innym przedmiocie lub graczu…

Jest jeszcze inna możliwość. Część z tych przedmiotów może nie mieć zaprogramowanej akcji lub mają taką samą akcję jak inny przedmiot. Programiści często biorą już istniejący plik i go przerabiają. To samo tyczy się wpisów w bazie danych (jeśli tam są trzymane przedmioty). Jest prawdopodobne, że część itemów powstała właśnie w taki sposób. Znaleźliśmy już kilka dowodów na tego typu działalnie ze strony twórców gry. Na przykład przy robieniu transkrypcji odkryliśmy, że niektórzy NPC są bez wątpienia są “wzorowani” na innych NPC nawet jesli dzielą ich lata od wprowadzenia do gry. Przykładem jest Emperor Rehal wzorowany na Emperorze Kruzaku. Bardzo wiele słów na które on reaguje pokrywa się z Kruzakiem. To nie jest przypadek.

• Participant

Patrząc na ilość kombinacji (co i jak na czym można używać) to aż za głowę się zaczynam łapać hehe.

Tu mamy listę rzeczy, które są “usable”. Oczywiście są tu też wszystkie bronie. Jak będę miał czas to przefiltruję to i uzupełnię w temacie (bo po co mi bronie, skoro wiadomo w jakim celu można używać)

• Keymaster

Honeycombs >>> Barbarian Test Quest (picie miodu z wiadra)

• Participant

Nie wiem czemu ale niektóre posty “zjada” . Honeycomb jest do użycia na piecyku w celu pozyskania wosku do Q 😛 U Barbarianow honeycomba oddajemy

• Participant

Przypadkiem odkryłem, że jeden z posągów w akademii Edron posiada opcję “Use with…

• Participant

Shadow Paint z Lady Tenebris, Shadow Mask też można zdobyć z niej ale nie da się użyć

• Keymaster

@Palek

Fajne znalezisko. Shadowy Statue można nawet użyć nawet te które stoją piętro wyżej.  Na przykład te w Rathleton.

@Mathheus

Hmm.. To również jest ciekawe. Dobrze wiedzieć, że te itemy mogą mieć jakieś nieznane zastosowanie. Dzięki !

• Participant

Wspomniana w artykule o prawdopodobnych nieznanych “dropach” Vase z Hight Templar Cobras

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)

You must be logged in to reply to this topic.

A password will be emailed to you.