Forums

Post has published by Rpg player
Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 50 total)
  • Participant

https://tibia.fandom.com/wiki/Fish_Tail_(Equipped)

ciekawe, dodane w wersji 8.6

Do wspomianego przez Ciebie aczka jak znalazł ;d

• Keymaster

Dzisiaj robiąc transkrypcję Haroga przypomniałem sobie o jeszcze jednej ciekawostce. Spójrzcie na poniższą kwestię którą wypowiada ten NPC.

“Armor, weapons! Buy a new one or refurbish your old!” – Harog nie sprzedaje, żadnych zbroi ani broni choć zaprasza nas do handlu takimi przedmiotami. Żeby móc z nim handlować musimy zyskać jego zaufanie poprzez robienie misji w Beregar. Czyżby nie zyskaliśmy jeszcze jego pełnego zaufania? To kolejna wksazówka, że być może jest tutaj kolejna nieodkryta misja.

• Participant

Ogólnie, nie siedzę w Beregar. Pewnie zabiorę się za to za jakieś 2-3 miesiące. Ma ten NPC jakieś daily taski czy nie?

• Keymaster

W całym Beregar w ogóle nie ma żadnych tasków. Harog to dziwny NPC. W przeciwieństwie do innych NPC z miasta wypowiada tylko kilka zdań podczas rozmowy. Nawet na “job” oraz “name” reaguje tak samo.

• Participant

Wgl biłem dizś war golemy i wypadają z nich gwoździe. Patrzę u kogo można to sprzedać i za ile bo miałem je jako skipped loot. Okazało się, że do właśnie Haroga. Pytanie, po co mu te gwoździe?

• Participant

następna ciekawa rzecz

19:44 Wrap Man [217]: emperor
    19:44 Emperor Rehal: I’m the Emperor of the Dwarfs of Beregar. I’ve been elected by the two tribes of Beregar, and shall remain Emperor until death thinks someone else should take my place.

Rehal został wybrany na przywódcę przez dwa plemiona, to znaczy, że na pewno pamięta konflikt pomiędzy nimi. Do tego wygląda, że za nic nie odda nikomu korony póki żyje.

zauważyłem również ciekawe zjawisko, raz na jakiś czas kryształy w temple zmieniają się wszystkie na kolor pasujący nie zmieniającym się kryształom bezpośrednio obok nich.

• This reply was modified 4 months ago by Rpg player.
    • This reply was modified 4 months ago by Rpg player.
  • Participant

Jutro się biorę za Yalahar Quest (mam prawie 400 lvl a jeszcze nie zrobiłem, wiem, lama ze mnie) to po tym ogarnę Beregar Q i coś tam poszperam 😉

• Keymaster

@RPG Player

Ciekawe znalezisko z tymi krzyształami. Na pewno to nie jest przypadek. Jednak nie wiadomo czy to dekoracja czy jakaś wskazówka. Jeśli chodzi o tę świątynie to próbowaliśmy sporo rzeczy. Obklikaliśmy wszystkie sqmy na różne sposoby. Rozmawialiśmy z Zirkonem podpaleni. Zakładaliśmy podczas przywitania z NPC różne itemy. Np. Sacred Tree Amulet wprowadzony do gry w tym samym update i niestety nic się nie wydarzyło. Podobnie badania robiliśmy z Pyromentalem.

• Participant

Jestem na Beregar. Postaram się poszperać, jednakże, już tu na forum znalazłem “coś” mianowicie

” Skoro musimy odwiedzić Beregar (a dokładniej stanąć na jednej z dwóch kratek) żeby móc rozmawiać z NPCami” o której kratce mowa?

edit – Moje przemyślenia na chwilę obecną to co wyczytałem w tematach :

1 – Beregar było 1, Kazordoon to plemię które zwiało z Beregar.

2 – jednak pytanie długimi wierszami (255 znaków) ma swoje minusy , bo npce reagują na 1 napotkane słowo klucz więc trzeba i tak rozbijać zdania.

3 – Przydałaby się dobra transkrypcja Emperora Kruzaka, myślę, że tu może być klucz do zagadki

• This reply was modified 4 months ago by Poojael.
  • Keymaster

@Poojael

” Skoro musimy odwiedzić Beregar (a dokładniej stanąć na jednej z dwóch kratek) żeby móc rozmawiać z NPCami” o której kratce mowa?

Sorry. Przejrzałem swoje screeny i widzę, że chodzi o jedną kratkę. Jak odwiedzasz Beregar pierwszy raz to po stanięciu na odpowiednią kratkę przy schodach wyświetla się komunikat (screen poniżej)

I to właśnie odblokowuje nowe kwestie dialogowe u NPCów w Kazordoon.

2 – jednak pytanie długimi wierszami (255 znaków) ma swoje minusy , bo npce reagują na 1 napotkane słowo klucz więc trzeba i tak rozbijać zdania.

Znamy to ale wydaje nam się, że i tak jest szybciej niż ręcznie pisać każde słowo.

Jeśli chodzi o transkrypcje Kruzaka to postaramy się ją zrobić. Może w tygodniu się uda.

• Participant

Teraz myślę, czy może rozwiązaniem zagadki nie jest pogodzenie tych plemion tj Beregar i Kazoo (Kazoo to plemię co dało dyla). Pogodzenie ich spowodowałoby , że logicznym rzecz biorąc można byłoby między nimi podróżować (bo chyba po to są te wózki) Ale żaden z Emperorów nie reaguje na słowo – peace czy zwrot “end conflict”

• Keymaster

To logiczny wniosek. My też próbowaliśmy różnych słów: unity, reunion, contact itd. Oczywiście bez powodzenia :/ Może to nie Imperatorzy zlecają misję? Wiemy, że podłożem konfliktu plemion był godswar – wojna bogów. Wiemy tyle, że Dwarfy wierzą w żywioły. Pamiętajmy, że o wojnie bogów wspomina Kruzak i Lokur recytując wiersz. Może należy spróbować szczęścia w świątyniach Kazordoon?  Nie pamiętam już dokładnie ale zdaje się, że na tych NPC poświęciliśmy trochę mniej uwagi…

• Participant

Fakt, ja jestem na tym samym etapie co wy tzn o ile to faktycznie gdzieś się odkłada gdzieś w ukrytym quest logu. Ino, w Kazordoon są jakieś żywiołaki? Bo w Beregar to łatwo natrafiłem, a w Kazzo niet (może gdzieś nie zajrzałem, nie zdziwiłbym się)

• Keymaster

Żywiołaków nie ma ale jest świątynia ognia i ziemi 🙂 Jest tam NPC Ferus który został dodany do gry w update 8.5 czyli w tym samym w którym zostali dodani Rehon i Tehlim. NPC udziela ślubów. Pamiętam, że @Haishen go przepytywał na różne sposoby. Udało mu się odkryć, że zbiera datki na świątynie (na żadnym fansite nie ma o tym info). Kto wie może to ten NPC jest kluczem do rozwiązania zagadki? Ponadto jest Pydar oraz Kawill co dają błogosławieństwa. Ja na pewno będę badał ten trop w przyszłości.

• Participant

Ciekawe co z tą świątynią … Ile wpłacił? Może po przekroczeniu jakiegoś pułapu coś się dzieje.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 50 total)

You must be logged in to reply to this topic.

A password will be emailed to you.