Forums

Post has published by Rpg player

Tagged: 

Viewing 12 posts - 46 through 57 (of 57 total)
  • Participant

Hej, ratując syna Emperatora, można natknąć się na Mechanical Fighter, które występują tylko tam i w Kazo u Mad Technomancera. Badaliście może to powiązanie? Myślicie, że to możliwe, że za atakiem trolli i uwięzieniem Rehona mogą stać Technomancerzy? W sumie nie bardzo lubią się z religią ognia i ziemii…

• Moderator

Tak,badaliśmy Mechanical Fightery.Ustalilismy tylko,że gracz może aktywować ich resp stając na specjalnych kratkach.Naliczyłem chyba 12 takich sqm.Ciekawe jest to,że można je aktywować tylko co 24h (każdy gracz może raz dziennie).

• Keymaster

@Ktotomozebyc

“Myślicie, że to możliwe, że za atakiem trolli i uwięzieniem Rehona mogą stać Technomancerzy”

To możliwe. Nie ustatliliśmy jeszcze kto lub co stoi za trollami. Z pewnością zostały przez kogoś lub przez coś specjalnie wytrenowane. To może być właśnie kluczowe dla lepszego poznania sprawy. Rehon mówi, że za tymi trollami kryje się jakiś spisek. Natomiast Frafnar mówi o Deeper Mines (czyli jaskiniami trolli), że krasnoludy z Beregar kopały tak głęboko aż dokopały się do Antycznego Zła…

Wracając do technomancerów –  co ciekawe Tehlim reaguje na słowo “technomancers” chociaż żadnego znich nie spotykamy w Beregar.

Myślę, że warto zbadać wątek technomancerów.

• Keymaster

Transkrypcja Tehlim gotowa. Znajdziecie ją tutaj:

Tehlim – Transkrypcja

• Participant

https://naforum.zapodaj.net/3006dae5dac5.png.html

Hej, wiecie może czy ten pick spot na Beregar jest z czymś związany? Wiedzieliście o nim?

• Participant

Trochę czasu minęło, więc podzielę się moimi przemyśleniami i dokonaniami:

1. Uważam, że “poem” jest raczej dalszą część misji i nie możemy dostać odpowiedniej wiadomości ponieważ nie mamy aktywowanego questa.
    2. Quest kończy się na pythiusie i podejrzewam, że tam trzeba szukać. Uważam też, że trzeba pomóc wszystkim Npcom na Beregar ( Nie możemy kupić zbroi od Npc Haroga, mimo iż ten je oferuje w swoim dialogu, a Npc Bolfona nadal nie jest pewna czy chce nam coś sprzedać)
    3. Borre, o którym wspomina Bolfona, może być zdrobnieniem jego prawdziwego imienia.
    4. Głównie probówałem się dostać za tę oto palisadę:

Zauważyłem przy niej, że jest podobna do tej w centrum miasta oraz, że znajdują się przy niej dwa wagoniki takie same jak te, których używaliśmy wcześniej w queście. Próbowałem więc jakoś uruchomić wagonik, bezskutecznie, wtedy naszła mnie myśl, że może wagoniki są po to by móc opuścić obszar, jeżeli palisada by się zamknęła( w końcu te obok depo znikają po użyciu dźwigni). Razem więc z kolegą próbowaliśmy stawać na każdym sqm w beregar, z nadzieją, że palisada zniknie, niestety również bezskutecznie. Próbowaliśmy też używać itemów na palisadzie, lurować potworki, niestety nic. Zuważyłem, też, że palisada jest podobna do tej, która strzeże skarbów w amazon campie, jednakże brakuje jej klamki? lub pieczęci?

5. Sprawdziłem wszystkie możliwości użycia czaru “levitate” na beregar(tak, troche mi to zajęło).
    6. Zauważyłem, że jest fizycznie możliwe(zgadza się z minimapą) dojście do tego miejsca od drugiej strony:

No i to chyba tyle

Jakby ktoś chciał podyskutować na discordzie albo ts to zapraszam priv.

• This reply was modified 2 months, 1 week ago by Mogh.
    • This reply was modified 2 months, 1 week ago by Rpg player.
  • Keymaster

@rpg-player

Wybacz, że odpowiadamy dopiero po 3 dniach ale żaden z nas nie miał niestety na to czasu.

Uważam, że “poem” jest raczej dalszą część misji i nie możemy dostać odpowiedniej wiadomości ponieważ nie mamy aktywowanego questa.

To bardzo ciekawe jest co piszesz i naprawdę możesz mieć rację. Pamiętam, że podczas robienia jakiś transkrypcji wywoływały mi się kwestie questowe u NPC na odpowiednie słowa nawet jeśli nie miałem nawet zaczętego questa. Nie pamiętam już jacy to byli NPC ale pamiętam, że te dialogi prowadziły do martwego punktu. Pamiętam jedną ciekawą sytuację z NPC Karl w kanałach Carlin. Skończyłem misję Secret Service GCB. Jak wiemy jeśli zaczęliśmy ten quest to nie możemy zrobić AVIN oraz TBI. Możemy robić misję tylko dla jednej frakcji. Ale ciekawe jest, że Karl reaguje na słowo barrel lub barrel of bear i pyta się czy przynieśliśmy mu beczkę. Jest to część questa TBI. Jeśli uzyskamy beczkę (np. przesyłając ją parcelem z innej postaci) i oddamy Karlowi to on ją weźmie i nie będzie już reagował na słowo barrel. Prócz tego nic się nie wydarzyło. Nie zaktualizował się questlog itp. Wykonałem kawałek questa TBI ale bez braku możliwości zakończenia go. Więc twoja teoria na temat “poem” ma naprawdę sens i może faktycznie to jest tylko dalsza część jakiejś nieznanej nam jeszcze misji z Beregar.

Co do Pythiusa to też próbowaliśmy różnych rzeczy. Niestety bez powodzenia. Może te kwestie związane z wymianą jakiegoś przedmiotu na jego skarby też są częścią tej zagadkowej misji?

Borre, o którym wspomina Bolfona, może być zdrobnieniem jego prawdziwego imienia.

Być może, ale jeśli to zdrobnienie to nie mamy pomysłu jakby mógł się nazywać.

Jeśli chodzi o badanie zakątków Beregar to @Haishen też próbował się dostać w różne miejsca. Oczywiście bez powodzenia. Ale znalazł np. to:

Tabliczka jest na ścianie której nie widać. Co ciekawe taką samą pustą tabliczkę bez napisu znajdziesz w opuszczonej tawernie w Beregar. Błąd mappera? Trudno powiedzieć. Może Ty znajdziesz jakieś wytłumaczenie tej dziwnej sytuacji?

Udało nam się znaleźć coś jeszcze. Jak wiemy misja Royal Rescue została dodana w Tibii 8.5 a samo Beregar w 8.4. I co ciekawe na 100% wagonik z poniżego obrazka został dodany w update 8.5.

Zauważ, że buttres to podpora tylko widziana z innej perspektywy. To taka sama podpora jak np. tutaj:

Czyli mamy tu zatem do czynienia z wjazdem do tunelu i wagonikiem dodanym wraz z misją royal rescue. Po co to dodali jeśli nie działa? Podejrzewamy, że w “sekretnej” misji na pewno korzysta się z wagoników. Mam nadzieję, że to trochę pomoże w Twoich poszukiwaniach.

Ostatnią rzeczą o jakiej pamiętam to fakt, że za stworzenie Beregar odpowiadał Denson Larika. Ta sama osoba jest odpowiedzialna za stworzenie Troll Sabotage quest. Nie wiem dlaczego utarło się, że to Chayenne stworzyła Troll Sabotage. Ale to nieprawda. W razie czego podeślemy dowody ze starych newsów Tibii jakby ktoś miał jakieś wątpliwości. Ale czemu w ogóle wspominam o Troll Sabotage ? Dlatego, że on w questlogu także nie jest completed i podejrzewa się, że quest nie jest do końca rozwiązany.

Jakbym sobie coś przypomniał to wyedytuję post. Mam nadzieję, że może któraś z tych informacji na coś Cię naprowadzi.

• Keymaster

Przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz o której z pewnością warto wspomnieć.

Widzicie tę podporę którą zaznaczyłem czerwonym prostokątem? Jej połowa jest zniszczona. Dokładnie takie same połówki podpór znajdziemy podczas wykonywania misji Royal Rescue i co ważne – podpory da się naprawić przy użyciu Bricklayers’ Kit. Zatem jeśli jakimś cudem komuś uda się przedostać przez te cholerne drzwi to już ma gotową podpowiedź co należy tutaj zrobić 🙂

To kolejna poszlaka wskazująca, że quest może istnieć.

• Participant

No i Cipsoft w wyniku łatki “naprawił”? w każdym razie, zakończył na jakiś czas ciekawość ludzi. Czy quest istnieje? Bo coś dziwne to by było, że tak to miało działać od początku. Może słowem klucz było – pathfinder?

• Keymaster

Według słów CM Skerio wprowadzili pewną zmianę która… wpłynęła tak, że do Kazordoon można się dostać z Beregar zawsze po ułożeniu torów w pewnej kombinacji. Ale co ciekawe to ponoć niezamierzona zmiana. Dziwne to wszystko. Co ciekawe skrót został odkryty ale jest nowa misja w questlogu. Jeszcze nie widziałem aby ktoś ją ukończył. Więc nadal jest ciekawie.

• Participant

Która? Ta co wskoczyła w hidden city of beregar? Tam jakaś jest, ale ona się odświeża za każdym razem jak się ułoży tory. Ino jakby ktoś chciał, to by mógł pobiegać i poszukać na podstawie właśnie słowa “pathfinder”

• Keymaster

Coś już tam próbowaliśmy z NPCami. Używaliśmy słów: Forgotten passage, hidden passage, hidden path i kilka. Pathfinder chyba nie. Myślę, że warto spróbować z tym słowem. A jeśli chodzi o misję która “odświeża”. Widziałem już kiedyś coś takiego i był to bug 🙂 Dla mnie istotny jest opis achievmentu:

“Wow – what was that? You don’t know how you ended up here, but somehow you did. How to get from Beregar to Kazordoon in a jiffy – that’s something those dwarves would love to know, but you’re not quite sure how to reproduce it.”

Wygląda na to, że Dwarfy powinny zostać poinformowane o sekretnym tunelu. Dlatego wierzę, że to jeszcze nie koniec i jest tutaj coś więcej do zrobienia. Jest jeszcze jedna poszlaka która wskazuje na nieukończony quest.

Spójrz na obrazek powyżej. Widać na nim połowę drewnianej podpory (buttress). To zrzut ekranu z misji Royal Rescue. Na zdjęciu widać jak gracz naprawia podporę używając Bricklayers’ Kit (podpora z cegieł). W pokoju w Beregar jest taka sama połówka podpory.

A na tabliczce przed wejściem jest pewien napis “Danger of Collapse”. Mogę tylko się domyślać, że ktoś na którymś etapie misji zleci nam naprawę podpory (ustabilizowanie tunelu). To tylko teoria ale.. te połówki podpór nie są powszechne. Jeśli się nie mylę to występują tylko trzy takie obiekty w grze. Jedna tutaj w Kazordoon, jedna w Royal Rescue i jedna w jakimś zawalonym tunelu w Beregar (niedostępna). Przypadek? Błąd designera? Nie sądzę.

Viewing 12 posts - 46 through 57 (of 57 total)

You must be logged in to reply to this topic.

A password will be emailed to you.